DCSIMG

Football VIDEPRINTER

THIS is the online home for all the weekend scores from across Doncaster.

FA Vase first round: AFC Liverpool 1-3 Armthorpe Welfare.

Baris Northern Counties East League

Premier Division: Maltby Main 1-0 Winterton Rangers.

Division One: Askern Villa P-P Albion Sports (Askern Villa unable to raise a side); Yorkshire Amateur 2-3 Rossington Main.

Sheffield & Hallamshire FA Senior Cup first round: Holmbridge 2-3 Rossington Main; Thorpe Hesley 1-2 Denaby United.

Sheffield & Hallamshire FA Junior Cup second round: Dale Dynamos 2-3 ISG Doncaster; The Birley 2-3 Rovers Foundation.

Doncaster Senior League

Premier Division: Bawtry Town 2-1 Hemsworth Town; Scawthorpe & Bentley Rhinos 6-1 Sutton Rovers.

Division One: Ackworth United P-P Bawtry Town Reserves; Denaby Main 4-1 Dunscroft United; FC Central 4-4 Scawthorpe Scorpions; Newton Arms 4-3 South Kirkby Town; Westwoodside Rangers 6-1 Harworth Colliery.

Central Midlands League

Black Dragon Division North: Thorne Colliery 4-1 DFS Welbeck; Thoresby CW 1-2 Harworth CI; Ollerton Town 2-1 Bentley Colliery.

Doncaster & District Alliance League

Premier Division: FC Dunscroft 1-5 Atletico Tap Maker; Bullcroft Sports & Pastimes 1-4 Canal Tavern.

Championship: Wheatsheaf 6-4 Wheatley Hotel ECFC; Windmill 4-3 Brodsworth United.

Division One: Askern Railway 2-3 Rosehill Press; Skellow Rangers 6-0 Wadworth Sports; Three Horseshoes United 3-2 Armthorpe Albion.

Division Two: Campsall FC 5-1 Hatfield Woodhouse; Rossington Legion 10-0 Armthorpe Village; Three Horseshoes Old Boys 6-3 Maltings FC.

Division Three: Balby Rec 2-3 Willaspoons FC; Balby Rovers 0-1 Baileys; Harvester 2-3 Hesley; The Askern 3-5 New Mallard; The Vault 1-2 The Sun.

Division Four: Balby Plough 1-4 Balby CSV; Bentley West End S&S 2-5 Warren House Warriors; Windmill Inn 3-1 Ryecroft Rovers.

Sheffield & Hallamshire FA Sunday Senior Cup second round: Carpenters Arms 2-5 Bentley Top Club; MUSC 4-2 Stainforth; Park Social 1-3 Eden Grove; Rhinos 7-2 Sportsman Inter Stella; Toll Bar 2-3 Edlington Top Club WMC; Upton Wrangbrook 3-2 Corner Pin.

Sheffield & Hallamshire FA Sunday Junior Cup second round: Cask Corner 4-4 Hatfield Town; FC Gatehouse 5-3 Bessacarr; Leger Lions 10-0 FC Ivanhoe; Rossington United 7-1 Leopard; South Kirkby Reds 5-6 Balby Academy of Sport; Tap Maker 3-1 Arksey Victoria; The Crown Hotel 3-2 FC Cumberland; Walton Wanderers 5-2 Carcroft Village; White Hart Colts 3-4 Tank.

 

Comments

 
 

Back to the top of the page